Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Kom til middag på Kulbroen: 6-retters delemad i otte meters højde

High-Dining-2-1024x682
Foto: PR.

Hvad siger du til en 6-retters middag i otte meters højde med udsigt over Sydhavnen og det centrale Aarhus? Det har du mulighed for at opleve i næste uge.

For første gang i Kulbroens mangeårige historie lægger udkigsplatformen Kulbro View nemlig træbrædder til en middag i højden.

Den helt unikke oplevelse finder sted torsdag den 9. september kl. 18-22.

Fra 8 meters højde vil gæster kunne nyde udsigten ud over Sydhavnen og det centrale Aarhus, mens de får serveret en 6-retters delemadsmenu med to glas tilhørende vin.

Det er Christian Bøjlund fra Madhuset Løgten, tidligere Frederiksgade 42 i Aarhus C, der står bag aftenens menu.

Kulbroens egen sommerbar, kasa kasa, er også med i festlighederne.

Du får hele pakken med 6-retters delemadsmenu, to glas vin og ikke mindst en fantastisk udsigt for 500 kr. per person.

Der er kun 30 billetter til denne helt unikke oplevelse, så du skal nok ikke vente for længe. Du kan købe billetter her.

Du kan selvfølgelig købe ekstra drikkevarer på aftenen. Klæd dig gerne på efter vejret – der er arrangeret overdækning i tilfælde af regn.

Hvor: Kulbroen, Kalkværksvej 5G, 8000 Aarhus C.

Del artikel


Korte videoer

Mest læste historier i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.