Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Efterlysning afblæst: 38-årig mand hjemvendt i god behold

Arkivfoto: Presse-fotos
Arkivfoto: Presse-fotos

Siden onsdag aften har en 38-årig mand været efterlyst af Østjyllands Politi.

Da efterlysningen blev sendt ud, var beskeden, at manden var gået hjemmefra i nedtrykt tilstand og ikke vendt retur.

Men nu er der heldigvis godt nyt i sagen.

Her til eftermiddag meddeler Østjyllands Politi, at den efterlyste er hjemme igen.

“Vi efterlyste den 24. september en 38-årig mand, som var gået hjemmefra i nedtrykt tilstand og ikke vendt retur.

Manden er kommet hjem igen i god behold, og vi har nu fjernet efterlysningen, hvor navn og billede fremgik,” lyder det i et opslag på X.

I samme ombæring takker politiet for hjælpen og beder alle, der måtte have delt mandens navn og billede om at slette det igen.

Del artikel


Korte videoer

Mest læste historier i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.