Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Afdeling Q er tilbage: Mød filmholdet i Aarhus til særlig forpremiere

graenseloseteaser234908
Foto: Nordisk Film

Carl Mørck og Afdeling Q er tilbage.

I februar får “Den Grænseløse” premiere i hele landet, og der er enorme forventninger til denne film.

Hele Carl Mørck-serien er baseret på Jussi Adler Olsens bøger om Afdeling Q.

På lørdag kan du helt eksklusivt komme til forpremiere på den nye film i Aarhus.

Ikke nok med at du kan se den nye danske storfilm før alle andre, så kigger stjernerne også forbi biografen.

Mød stjernerne i Aarhus

Lørdag d. 20. januar kan du således møde skuespillerne Afshin Firouzi, Ulrich Thomsen og Sofie Torp, samt instruktør Ole Christian Madsen og producer Mikael Rieks, som vil give en kort introduktion inden filmen.

Det sker i Nordisk Film Biograferne på Skt. Knuds Torv i Aarhus lørdag kl. 21.00.

Du kan booke billetterne her

Som man kan se i traileren herunder, så ser det ud til, at der er intens spænding og thriller i den nye film.

I ‘Den Grænseløse’ sendes Rose til Bornholm til en afskedsreception for en af Mørcks gamle venner og tidligere politi-kollegaer, der ender med at skyde sig selv.

Det bliver starten på en rejse ind i Roses traumatiske fortid.

Del artikel


Korte videoer

Mest læste historier i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.