Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Rekordmange deltager i år: Danmarks største firmafest finder sted ved Aarhus

Foto: Salling Group
Foto: Salling Group

Det er ikke kun pinsesolen, der kommer til at danse søndag 8. juni. 

På pinsedag inviterer Salling Group nemlig til Danmarks største firmafest på udendørsarealerne ved hovedkontoret, der ligger i Årslev – lige vest for Aarhus.

Her mødes kolleger fra butikker, storcentre, hovedkontorer, lagre og restauranter mødes i rekordstort antal, når den store lastbilterminal ved hovedkontoret ryddes til fordel for Danmarks største firmafest med 25.000 deltagere.

De kan se frem til en dag med fuld forplejning, underholdning og masser af livemusik med nogle af landets største kunstnere.

Det skriver Salling Group i en pressemeddelelse.

Stor oplevelse venter

Til firmafesten skal alle medarbejdere hyldes og takkes for deres store arbejde og indsats for at gøre hverdagen bedre – for kunder, kollegaer og det samfund, Salling Group er en del af.

“Jeg tør godt love alle mine kollegaer, at der venter en stor oplevelse på søndag, når vi alle samles til allin25, som er en unik mulighed for at møde kollegaer fra samme eller andre kæder og skabe nye relationer.

Jeg glæder mig enormt meget til at hilse på rigtig mange og takke for indsatsen. Rammerne er bedre end nogensinde og deltagerantallet det samme. Det bliver stort,” siger Anders Hagh, administrerende direktør i Salling Group.

Tilbagevendende tradition

Det er fjerde gang, at Danmarks største detailkoncern inviterer alle medarbejdere i Danmark til firmafest. Festen afholdes takket være en donation fra Salling Groups ejere, Salling Fondene. 

For at sikre, at så mange medarbejdere som overhovedet muligt kan deltage, finder allin25 sted på pinsedag, søndag den 8. juni 2025, hvor størstedelen af Salling Groups butikker holder lukket. Det samme gælder dagen derpå, anden pinsedag.

Senest i 2022 var over 20.000 medarbejdere fra Bilka, føtex, Netto, BR, Salling Stormagasiner, Starbucks, Carl’s Jr., hovedkontorer og lagre samlet til en festdag i Årslev.

Til årets allin vil medarbejdere fra hele landet atter blive fragtet til hovedkontoret for at tage del i festlighederne.

Del artikel


Korte videoer

Mest læste historier i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.