Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Deler med 70 mio. følgere: Will Smith anmelder Aarhus-hotel

914932ccbd74d651689d9cc666faed7a-1024x585
Screenshot/Instagram

Smukfest er i fuld gang i Skanderborg, og det betyder, at Danmark i disse dage får besøg af nogle af verdens største musik- og filmstjerner.

En af dem er selveste Will Smith, der i går aftes indtog Bøgescenen kl. 23.15.

Koncerten fik alt mellem 2 og 6 stjerner af anmelderne.

I aften er det dog Will Smith, der er blevet anmelder. Og det af et ganske særligt hotel i Aarhus.

På sin Instagram-profil, hvor næsten 70 millioner mennesker følger med, har han netop delt en video fra Hotel Royal.

“I just checked in at my hotel room on my first visit in Denmark,” siger han i videoen, mens han viser rundt i sit værelse på det ikoniske hotel.

I sin billedtekst fortæller Smith også om hotellets lange historie, roser værelsets charme og slutter med ordene, at han aldrig har glædet sig mere til sine drømme.

For den 55-årige stjerne er opholdet i Aarhus endnu et skridt i et større comeback efter den famøse episode ved Oscar-uddelingen i 2022, hvor han slog komikeren Chris Rock på scenen.

Siden har han arbejdet målrettet på at genopbygge sit image – både som musiker, skuespiller og entertainer.

Du kan se videoen herunder.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.