Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Sommerligt sæt: Få rosé og rejer ad libitum

rejer--1024x739
Foto: Pixabay

Med indretning der minder om en fransk jagtstue og et bredt udvalg af vine og lette rette er en hyggelig aften nærmest uundgåelig på Á Part.

Hos den stemningsfulde og uformelle vinbar på Frederiksgade kan du nu også få sommerenes mest populære sæt: Kølig rosé og friske lyserøde pil selv-rejer.

Spis dig mæt

I løbet af  hele sommeren kommer vinbaren til at tilbyde alle de pil selv-rejer og alt den rosé, du kan indtage i to timer for kun 250 kroner.

Og det stopper ikke her – for udover en masse saftige rejer og kølig rose, vil der også blive serveret hjemmebagt brød, aioli og citron – haps!

Tilbuddet gælder tirsdag til torsdag kl. 17.00-21.00 og fredag til lørdag kl. 12.00-21.00 sommeren over.

Garanti for god mad og vin

Á Part er en vinbar med vin i alle prisklasser, og et menukort der spænder videre end det gængse tapasbræt.

Hver tirsdag er det være muligt at købe en ret og et glas vin til 100 kroner, som vintjeneren og køkkenet fra Dauphine, A parts søsterrestaurant, sammensætter.

Den faste menu består blandt andet af østers, trøffeltoast, hjemmelavede pateer, chacuterie og oste.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.