- Dokk1
Kl. 10.00 - 12.00Musik
Jazz for alle – Samtaler om jazz - Salling ROOFTOP
Kl. 11.00 - 13.00Musik
Michael Bladt & Peter Vuust - Tir Na Nog
Kl. 11.00 - 13.00Musik
Vuust/Vuust/Stefansson Trio feat. Claus Højensgård - Erlings Jazz- & Ølbar
Kl. 11.00 - 13.00Musik
Ferm/AC/Osgood - KP5
Kl. 11.00 - 13.00Musik
Eline Engholm/Thomas Løkke - Ridehuset
Kl. 12.00 - 14.00Musik
Danish Youth Jazz Orchestra - Atlas
Kl. 12.00 - 14.00Musik
PLAY!GROUND LIVE – Bo Stiefs talentprojekt fejrer 20 års jubilæum - CasaV58
Kl. 13.00 - 15.00Musik
JazzVegaz - Gyngen
Kl. 13.00 - 15.00Musik
Jazz in Generations - Fairbar
Kl. 13.30 - 15.00Musik
Eskildsen/Haugshøj - Tir Na Nog
Kl. 14.00 - 16.00Musik
Nikolaj Hess, Mikkel Vuust & Peter Vuust Trio - Vindanmark
Kl. 14.00 - 16.00Musik
Outer Poles - Atlas
Kl. 14.30 - 16.00Musik
Sprængrod in Concert - Skt. Lukas Kirke
Kl. 15.00 - 17.00Musik
ToneArt præsenterer TID/RUM - Ridehuset
Kl. 15.00 - 17.00Musik
Mathias Heise Quartet - Klostertorvet
Kl. 15.00 - 17.00Musik
Chai Hamilton Trio - AROS
Kl. 15.30 - 17.00Musik
Mette Juul - Hantwerk
Kl. 16.00 - 18.00Musik
Sebastian Zawadzki Trio - Salonen
Kl. 16.00 - 18.00Musik
Agnė Pasaravičienė Quartet - Cockney Pub
Kl. 16.30 - 18.00Musik
Adrian Cox & Friends - Cafe Støj
Kl. 17.00 - 19.00Musik
Claire Martin - Helsingør Theater – Den Gamle By
Kl. 17.30 - 19.00Musik
Dexterity - Fairbar
Kl. 17.30 - 19.00Musik
Kemaca Kinetic + Jam - Klostertorvet
Kl. 17.30 - 19.00Musik
Frederikke Vedel - M/S Dagmar, Havnepladsen, Midtbyen
Kl. 17.30 - 19.00Musik
Jazz Boat - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 19.20Jazz
Sinne Eeg Group - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Sinne Eeg Group - Knud’s Kiosk, Jægergårdsgade
Kl. 18.00 - 20.00Musik
SHARE Improfest - Vindanmark
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Bjørnskov/Bülow/Tjalve Trio - HeadQuarters
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Hyggeholdet – Westh/Eskildsen/Christensen/Sommer - Erlings Jazz- & Ølbar
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Ferm/AC/Osgood feat. Søren Kjærgaard - Ridehuset
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Aarhus Jazz Orchestra – Celebrating Quincy Jones - Radar
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Hess Is More – Apollonian Circles - Cafe Støj
Kl. 18.00 - 20.00Musik
Cæcilie Norby - Atlas
Kl. 19.00 - 21.00Musik
Guiding Star Orchestra - Hantwerk
Kl. 20.00 - 22.00Musik
Windfeld/Haugshøj/Hagner/Danielsen