- Teatret Gruppe 38
Hele dagenTeater
ENESTÅENDE 2023 - Teater Refleksion
Kl. 14.00 - fre Kl. 11.45For børn / Teater
Klovnen der bare ikke var særlig sjov - svalegangen
Kl. 19.30 - fre Kl. 20.45Teater
DET ARKTISKE TOPMØDE - Teatret Gruppe 38
Kl. 19.30 - tors Kl. 20.45Teater
DET DER DRIKKER - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Mothers Finest - Teater Katapult
Kl. 20.00 - 22.00Teater
WRITE FASTER - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 20.30Klassisk musik
Cilius & Hammer: Musikduellen - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Milling & Molbech - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
D1MA - Restaurant Varna
Kl. 18.00 - Hele dagenGastronomi / Jazz
Intimkoncert med Caroline Henderson og 4-retters gourmet - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Allan Olsen - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Hjalte Ross - Teatret Gruppe 38
Kl. 19.30 - 20.15Teater
TO ORD – DET ER ALT RIGELIGT - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Jacob Aksglæde - Teatret Gruppe 38
Kl. 10.00 - 10.25Teater
MIT LILLEBITTE KÆMPESTORE VÆRELSE - Teatret Gruppe 38
Kl. 14.00 - 14.25Teater
MIT LILLEBITTE KÆMPESTORE VÆRELSE - Musikhuset Aarhus
Kl. 15.00 - 17.00Comedy
super-MAGT - svalegangen
Kl. 16.00 - 17.15Teater
DET ARKTISKE TOPMØDE - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Nivhek ‘Engine’ - Teater Katapult
Kl. 20.00 - 21.30Comedy / Show
KOSMONAUTERNE - FEAST
Kl. 09.15 - 11.30Events
Søndagsbrunch – på FEAST - Musikhuset Aarhus
Kl. 12.00 - 14.30Opera
Operafrokost - Turkis
Kl. 14.30 - 17.00Koncerter
CORIOLIS & ILINX - Teatret Gruppe 38
Kl. 15.00 - man Kl. 13.00Teater
HER, DER OG ALLEVEGNE - svalegangen
Kl. 19.30 - fre Kl. 20.50Teater
PEER GYNT? - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 20.00Jazz
Peter Vuust & Aarhus Jazz Orchestra - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Eddie Chacon - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 20.00Jazz
Cæcilie Norby - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 21.30Musical
Jersey Boys - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Gåte - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
TESSA - Ridehuset
Kl. 14.00 - lør Kl. 17.00Festival
Gin og Tonic Festival - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 20.30Klassisk musik
Tonerigets tinder - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Outlandish - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.50Comedy
Bulfo Bingo - Turkis
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
FULU MIZIKI - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
LOW BLOW FEST - Jysk Vin Vinbar
Kl. 20.00 - 22.30Events / live musik
LIVE musik i vinbaren - VoxHall
Kl. 21.00 - 23.00Koncerter
Oh Land - Fælleden
Kl. 15.00 - 17.00Sport
SAH – Nordsjælland - Musikhuset Aarhus
Kl. 16.00 - 17.30Comedy
Peter Werner - svalegangen
Kl. 16.00 - 17.20Teater
PEER GYNT? - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Guldimund - Turkis
Kl. 20.00 - 23.00Koncerter
BLACK FLOWER - Vindanmark
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Ki! - Teater Refleksion
Kl. 11.00 - tirs Kl. 09.45For børn / Teater
Den glade løve - Musikhuset Aarhus
Kl. 15.00 - 17.00Klassisk musik
Mozarts Requiem og symfoni nr. 40 - Teatret Gruppe 38
Kl. 15.00 - ons Kl. 12.10Teater
LOMMEEVANGELIGET - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Will Butler & Sister Squares - Ceres Park
Kl. 20.00 - 22.00Sport
AGF – Viborg FF - svalegangen
Kl. 19.30 - ons Kl. 20.45Teater
MARGRETE I - Café Kirstinelund
Kl. 17.30 - 20.00Events
Vi spiser sammen – Lystrup - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 20.00Foredrag
Brødrene Price - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.50Comedy
DJØF med LØGN - Hermans
Kl. 19.00 - 21.00Foredrag
Foredrag med Hella Joof – Tro, håb & kærlighed - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Per Vers – Sidste Omgang - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Alex Vargas - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 20.30Klassisk musik
Klare drømme - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Bombino - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Alex Vargas - Musikhuset Aarhus
Kl. 14.30 - 15.15For børn
Duften af Betlehem - Musikhuset Aarhus
Kl. 16.00 - 17.00Klassisk musik
Tro mod lyset - Turkis
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
AYSAY - HeadQuarters
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
USSEL - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Calby - Vindanmark
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
MAXIMILLIAN - Jysk Vin Vinbar
Kl. 20.00 - 22.30Events / live musik
LIVE musik i vinbaren - VoxHall
Kl. 21.00 - 23.00Koncerter
Barselona - Teatret Gruppe 38
Kl. 19.30 - søn Kl. 16.40Teater
EVY KONIGSBERG - Vindanmark
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
MAXIMILLIAN - HeadQuarters
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
IVER - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Dawn Of Demise + The Arcane Order - Musikhuset Aarhus
Kl. 10.00 - 10.35For børn
Karius & Baktus - Teater Refleksion
Kl. 13.00 - 15.00Familie / Krea
Lysfigurer i teatermørket - Musikhuset Aarhus
Kl. 14.00 - 16.00Klassisk musik
Kontraster: Violin, bratsch, kontrabas, obo, klarinet & klaver - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.50Foredrag
Knud Romer & Kenneth Thordal - Bora Bora
Kl. 19.30 - tors Kl. 20.30Dans
AXIAL FIGURES - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
SÓLSTAFIR - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 20.00Rock
Vilma - Jysk Vin Vinbar
Kl. 19.00 - 21.00vinsmagning
Blindsmagning, Billig vs. Dyr vin - Musikhuset Aarhus
Kl. 17.30 - 19.00Comedy
Conrad Molden - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Bjørn Fjæstad & Vestbo Trio - Musikhuset Aarhus
Kl. 20.00 - 21.30Comedy
Mads og A-holdet - Turkis
Kl. 20.00 - 23.00Koncerter
HUUN HUUR TU - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
When Saints Go Machine - HeadQuarters
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
USSEL - VoxHall
Kl. 21.00 - 23.00Koncerter
Svea S - Teatret Gruppe 38
Kl. 13.00 - søn Kl. 13.45Teater
ENGLENE I SNEEN - Musikhuset Aarhus
Kl. 16.00 - 17.30Teater
Man skulle nok have været der - svalegangen
Kl. 16.00 - 17.15Sang / Teater
SELSKABSSANG - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Rock
Gangway - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Panzerchrist & Maceration - Turkis
Kl. 20.00 - 23.00Koncerter
FARATUBEN - HeadQuarters
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Downtown July og Rakkerpak - Teater Katapult
Kl. 20.00 - 21.00Teater
PAPERLICIOUS - Musikhuset Aarhus
Kl. 15.00 - 16.15Jazz
Julekoncert med Aarhus Jazz Orchestra - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 20.00Foredrag
John Harmsen - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 20.00Foredrag
Nils Villemoes - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 20.00Comedy
Curling Comedy - Musikhuset Aarhus
Kl. 19.00 - 20.30Foredrag
Glenn Bech - Centralværkstedet
Kl. 19.00 - 21.00Foredrag
Foredrag med Steffen Jensen – Livet som korrespondent i Mellemøsten - svalegangen
Kl. 19.30 - fre Kl. 20.45Sang / Teater
SELSKABSSANG - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Mick Flannery - Teatret Gruppe 38
Kl. 10.00 - søn Kl. 15.45Teater
DEN LILLE PIGE MED SVOVLSTIKKERNE - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.30 - 21.00Opera
Ravnen - Jysk Vin Vinbar
Kl. 19.00 - 21.00vinsmagning
Julevin Smagning - Musikhuset Aarhus
Kl. 18.00 - 19.15Rock
Katinka og Caspar Eric - VoxHall
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Sløtface - HeadQuarters
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Omsorg + 802 - Train
Kl. 20.00 - 22.00Koncerter
Chris Holsten - Jysk Vin Vinbar
Kl. 19.00 - man Kl. 21.00champagnesmagning
Jysk Vin Vinbar inviterer til Champagnesmagning