Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

12. april 2025
Hele dagen

Flimmerfestival i Ree Park

Ree Park Safari løfter sløret for et hidtil hemmeligholdt samarbejde med den populære YouTuber og “løve” Lakserytteren, som sammen lancerer FLIMMERFESTIVAL.

Målet er at skabe “Danmarks vildeste børnefestival!”, som bliver en fire-dages brag af familie-underholdning, der løber af stablen fra den 12. til den 15. april.

Festivalen vil trække familierne ud i naturen og feste, lege og lære med et væld af vilde kunstnere der løbende løftes sløret for, der er tale om kendte YouTubere, Musikere og shows, der både kan opleves rundt omkring i parken og på “CentralStation” – Den store togstation i Ree Park.

Børnene får også mulighed for at deltage i workshops, hvor leg, læring og udforskning går hånd i hånd. Ree Park entrébillet er adgangsgivende til festivalen.

Mød kendte YouTubere, musikere og entertainere med vilde shows:

  1. april: Lakserytteren og en hemmelig gæst
  2. april : Sælma og Mr SpyPlant
  3. april : Michael Hausted kl. 14
  4. april : Sebastian Klein kl. 14

 

Finder sted: Ree Park Safari

Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.