Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

‘Gamle Ole’, ‘lange tasker’ og ‘juleaften’: Kom med til vinbanko

Af Freja Dumont
Foto: BARe Vin
Foto: BARe Vin

Er du vild med vin og et godt, gammeldags slag banko?

Så skal du med, når vinbutikken BARe VIN inviterer til VinBanko lørdag den 5. februar.

Her kombineres en traditionel vinsmagning nemlig med banko og lækre præmier fra butikken.

Der bydes på velkomstbobler, hvorefter der spilles fem runder banko med præmier på en række og fuld plade.

Til hver runde skænkes der et nyt glas vin, som værterne vil fortælle om, og der vil være forskellige præmier fra vinbutikken at vinde på dagen.

Byens “nye” vinbar og -butik

BARe VIN har det sidste halvandet år drevet butik i City Vest, og fornyligt slog de dørene op til deres nye vinbar og butik i Værkmestergade i Aarhus C.

Her driver parret bag foruden butiksdelen også en vinbar, hvor de vil holde endnu flere af deres kendte vinevents.

Det koster 199 kroner inklusiv 5 glas vin og spilleplader at deltage i arrangementet.

Du kan købe biletter her.

Hvor: BARe VIN, Værkmestergade 25

Del artikel


 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.