Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Mere sushi i Aarhus: Sushi-kæde åbner på Trøjborg til februar

Byens-sushi
Foto: Byens Sushi.

Så er der godt nyt til alle sushi-elskerne på Trøjborg.

Byens Sushi åbner nemlig deres tredje restaurant i Aarhus den 1. februar, og den kommer til at ligge på Trøjborg.

Den mere præcise placering bliver Tordenskjoldsgade 65. Det skriver Byens Sushi på deres Instagram-profil.

Byens sushi har allerede en afdeling på Tage-Hansens Gade i Aarhus C samt i Højbjerg.

Gratis levering

Sushikæden tilbyder gratis levering inden for 5 km, hvis du bestiller for minimum 100 kr. Det tilbud kan endnu flere aarhusianere nu kan få glade af, når Byens Sushi også indtager Trøjborg.

Byens Sushi slog dørene op for første gang i november 2017.

Ambitionen var at gøre sushi tilgængeligt for alle, og derfor er deres koncept at tilbyde “god sushi til fair priser leveret til adressen uden ekstra omkostninger”, skriver de på deres hjemmeside.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.