Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Netop løsladt mand: Smed alt tøjet på åben gade i Aarhus

Af Freja Dumont

Det blev et kort gensyn med friheden for en 38-årig mand, som tirsdag eftermiddag netop var blevet løsladt fra politigården efter at have tilbragt det meste af dagen i detentionen.

Manden var blevet anholdt for hærværk tidligt tirsdag morgen, men da han blev løsladt senere på dagen ved 14-tiden måtte betjentene, som holdt øje med ham, spærre øjnene op.

Lavede onanibevægelser mod ung kvinde

Manden valgte nemlig at smide tøjet midt på åben gade. Herefter spankulerede han splitternøgen ad Ridderstræde og videre ad Dynkarken i retning mod DOKK1, hvor han ved et fodgængerfelt stillede sig tæt på af en kvinde og begyndte at lave onanibevægelser med sin penis.

Herefter gik han videre ad Havnegade, hvor han dog blev tilbageholdt af to betjente i civil, der tilfældigt var på stedet.

Den 38-årige mand blev atter anholdt, sigtet for blufærdighedskrænkelse, og blev ført tilbage til politigården, hvor han fik lov til at tilbringe endnu et par timer i detentionen.

Del artikel


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.