Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

AGF melder ud: Nu kan endnu flere opleve spillerne løfte DM-pokalen

img_7212-1024x683

På søndag fejrer AGF DM-triumfen på tre lokationer i byen.

Som vi tidligere har fortalt, er der totalt udsolgt og i alt 55.000 AGF-fans tager del i fejringen.

I Tivoli Friheden er der samlet 13.000 fans – og ligesom på Ceres Park Vejlby og Tangkrogen vil pokalen nu også her blive løftet af de nykårede DM-vindere.

Det oplyser AGF i en pressemeddelelse.

“Alle dem, der har købt billet til fejringen i Tivoli Friheden, er mange af vores loyale fans. De har i god tid sikret sig en billet til fejringen, og de skal selvfølgelig ikke snydes for, at pokalen også bliver løftet her.

Hvordan vi helt praktisk løser det, er vi ved at finde ud, men jeg vil godt garantere, at der kommer nogle af DM-vinderne forbi med pokalen, så der er mulighed for at hylde dem til den store guldmedalje – vi vil snarest muligt melde en nærmere tidsplan ud,” fortæller adm. direktør i AGF, Jacob Nielsen.

Også musikprogrammet i Friheden får et markant løft – både før og efter kampen og vil blive meldt ud senere.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.