Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Kæmpe interesse: Nu melder Aarhus-festival udsolgt

Der er lagt op til tætpakkede koncertsale og summende gader i Aarhus den kommende weekend.

SPOT Festival, der hvert år samler nogle af de mest spændende nye navne fra den danske og nordiske musikscene, har netop meldt ud på Facebook, at alle billetter er udsolgt.

Det betyder, at kun de heldige billetindehavere får adgang til koncerterne rundt omkring i byen i løbet af festivalweekenden.

For dem, der allerede har sikret sig billet, foregår armbåndsombytning på broen i midten af Aarhus Congress Center. Her kan gæster hente deres festivalarmbånd i følgende tidsrum:

  • Torsdag 30. april: kl. 16:00–22:00
  • Fredag 1. maj: kl. 11:00–22:00
  • Lørdag 2. maj: kl. 11:00–22:00

SPOT Festival er kendt som en vigtig platform for upcoming kunstnere, og hvert år tiltrækker festivalen både branchefolk og musikfans fra ind- og udland.

Med udsolgte billetter er der lagt op til endnu en intens og stemningsfuld weekend, hvor morgendagens stjerner får mulighed for at stå foran et engageret publikum.

Del artikel


Korte videoer

Mest læste historier i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.