Annonce
Tilmeld dig MigogAarhus Nyt

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få alle ugens populære nyheder direkte i din indboks.

Ved tilmelding til MigogAarhus Nyt accepterer du samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedbrevet.

Statister søges: Ny sæson af kendt krimiserie optages i Aarhus

Af Freja Dumont

Vil du være med i den nyeste sæson af den populære krimiserie ‘Den som dræber’?

Så har du chancen nu – godt nok kun som statist, men man skal jo starte et sted.

Optagelserne finder sted tirsdag den 14. og onsdag den 15. juni, og der søges mænd og kvinder i alderen 18-50 år, som skal agere i det aarhusianske aftensmiljø herunder på gågaden og som cafébesøgende.

Man skal have mulighed for at kunne medvirke i et tidsrum, der vil ligge fra sen eftermiddag til sen aften (nærmere info herom)

Sådan søger du om at være med

Synes du/i, at det kunne være spændende at medvirke, så send snarest muligt en mail med følgende informationer:

  • Navn
  • Alder (fødselsdato + -år)
  • By
  • Telefonnummer
  • Vedhæft et helt nyt opdateret billede af dig selv, et i portræt og et i fuld figur (uden hat og solbriller)
  • Skriv i mailen, hvilken dag/dage du kan medvirke
  • Såfremt man har synlige tatoveringer (ansigtet/hals/hænder), bedes man tage et billede af sine tatoveringer og sende med.

Ovenstående informationer sende til castingsforextras@gmail.com, hvor der skrives ‘Aarhus Statist’ i emnefeltet.

Løn for medvirken gives på 500 kroner.

Del artikel

Andre læser også