Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Smider kæmpe millionbeløb: Stjernespiller køber Aarhus-villa

image-1
Foto: Eintracht Frankfurt

Landholdsstjernen Rasmus Nissen Kristensen har netop købt en villa i Højbjerg til et svimlende millionbeløb.

16.350.000 kroner måtte spilleren slippe for at kunne kalde det 348 kvadratmeter store hus for sit.

Det skriver Ekstra Bladet.

Selvom han i øjeblikket spiller for Eintracht Frankfurt og har tilbragt flere år i udlandet, vælger han altså stadig at investere i fast ejendom i Danmark.

Smider kæmpe millionbeløb: Stjernespiller køber Aarhus-villa
Foto: Lokalt Liebhaveri

Tredje investering i Aarhus

Højbjerg-villaen er fra 1967, men den gennemgik en større renovering i 2009. Den er i tre plan og rummer syv værelser, carport og udhus.

Grunden er hele 1.159 kvadratmeter med både for- og baghave.

Det er dog langt fra Rasmus Nissen Kristensens første investering i Aarhus.

Han ejer nemlig allerede to lejligheder i midtbyen – en til 3,1 millioner kroner og en til 7,6 millioner kroner.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.