Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Sukkertoppen: Smag kagerne fra TV hos Aarhus Central Food Market

Anden sæson af TV2’s kageprogram, Sukkertoppen, er i fuld gang, og indtil videre har seks par kæmpet om pladserne i semifinalen. På søndag kommer turen til Vejle-parret Jeanette Sørensen og Gabriel Ahlgreen fra Vanilla Chocolatier & Konditori, der blandt andet driver en bod på Aarhus Central Food Market.
Sukkertoppen: Smag kagerne fra TV hos Aarhus Central Food Market

Smag på konkurrencekager

I programmet skal de to konditorer udfordre den klassiske æbletærte og give deres bud på, hvordan en Sarah Bernhardt-kage skal smage. Og for én gangs skyld behøver seerne ikke sidde derhjemme og savle, når dommerne går ombord i kagerne. Alle parrets konkurrencekager kan nemlig købes i boden på Aarhus Central Food Market. Så har aarhusianerne mulighed for selv at vurdere, om de er enige i dommernes udtalelser.
Sukkertoppen: Smag kagerne fra TV hos Aarhus Central Food Market

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.