Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Trist nyt: Kendt pizzakæde lukker i hele landet

Af Freja Dumont
Foto PR
Foto PR

Pizzakæden Domino’s vil lukke alle sine 27 butikker i Danmark.

Det oplyser det australske selskab Domino’s Pizza Entreprises, der ejer de danske butikker, i en pressemeddelelse i følge TV2.

Den amerikanske pizzakæde Domino’s Pizza blev i 2020 overtaget af det australske Domino’s Pizza Enterprises, og kædens aarhusianske afdeling ligger på Stjernepladsen i Aarhus Nord.

Domino’s Pizza driver 2.600 pizzarestauranter verden over.

Del artikel


 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


Mest læste historier i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.