Annonce
Tilmeld dig MigogAarhus Nyt

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få alle ugens populære nyheder direkte i din indboks.

Ved tilmelding til MigogAarhus Nyt accepterer du samtidig vores vilkår og betingelser for nyhedbrevet.

Vind en middag for 2 på L’Cobert de CANblau: Deltag i Arhus-quizzen

Af Redaktionen
Foto: Jan Bøgeskov
Foto: Jan Bøgeskov

Her på MigogAarhus elsker vi at inspirere jer til at bruge vores skønne by.

Men vidste du, at vi også står bag Aarhus’ fedeste nyhedsbrev, der hver uge samler de bedste nyheder fra byen og de nyeste tips inden for mad, kultur, shopping og oplevelser?

Udover alle de gode tips, der lander i din indbakke, er der lige nu en ekstra god grund til at tilmelde dig nyhedsbrevet.

Du kan nemlig vinde en overdådig middag for to på den spanske tapasbar L’Cobert de CANblau, der åbnede på M.P. Bruunsgade i marts.

Hvor godt kender du Aarhus?

Alt, du skal gøre for at deltage i konkurrencen, er at prøve vores Aarhus-quiz.

PRØV QUIZZEN HER

Før du kan quizze med, skal du udfylde felterne, så vi kan kontakte dig, hvis du er den heldige vinder af konkurrencen – samtidig tilmelder du dig byens fedeste nyhedsbrev, så du altid er opdateret på det, der rører sig i byen.

Blandt alle, som svarer rigtigt på spørgsmålene, trækker vi lod om den fede præmie mandag 20. juni 2022.

Den heldige vinder kan invitere en ledsager med på L’Cobert de CANblau, hvor I får 2 x tapasmenu inklusiv dessert + vinmenu og et glas bobler til start.

Svarer du ikke rigtigt på alle spørgsmålene, er der ingen grund til at fortvivle. Du er altid velkommen til at prøve igen.

DELTAG I KONKURRENCEN HER

Del artikel

Andre læser også